Pro úvod se sluší připomenout, že v posledním dvojzápase stačil Skutči urvat aspoň jeden bod k postupu do Divizní soutěže. Úkol to však nebyl jednoduchý, Hradec odvracel hrozbu sestupu a Náchod soutěži neochvějně kraloval od prvního zápasu. Domácí Hradec pozval na zápas řadu hráčů z Á-týmu a navíc vyzbrojen o velmi početnou kavalerii svých kvalitních juniorů. Skuteč od počátku zápasu marně hledala recept na kvalitně zajištěnou obranu domácích, kteří z bleskových brejků chodili efektivně a plynule do přečíslení. Skuteč nenašla recept ani na tyto brejky a její obrana kapitulovala nezvykle často. Skulinky v hradecké defenzivě dokázal vyčenichat pouze Šikl, který si sice připsal krásný hattrick, ale ten nic neměnil na jinak děsivě vyhlížejícím skóre. FbC Skuteč : Hradec Králové B 4:12.

Nastal čas leštit zbraně na suveréna ligy Náchod B. Veškeré předzápasové predikce byly jasně v neprospěch Skutče. Její doposud nejproduktivnější bombardér Vařejčko jen seděl na lavici zraněných, po předchozím zápase k němu navíc přisedl skutečský rychlonožka Hledík a kapitán titulových vyzyvatelů Kuta hrál pod prášky a v horečkách, kádr Skutče byl tak ve skutečně dezolátním stavu. Navíc Náchod toho dne nastupoval teprve do prvního zápasu, kdežto Skuteč za sebou měla fyzicky náročné nahánění hradeckých juniorů. Aby toho nebylo málo, tak za Náchod B nastoupili také hráči z jejich Á-týmu. Po předchozím debaklu od Hradce byla nálada skutečských značně rozčarovaná a sebejistě vyhlížející Náchod hodlal udělat sladkou tečku za svým skvostným tažením celou sezónou. Veškeré papírové předpoklady však na cáry roztrhal skutečský kapitán Kuta, když už ve třetí minutě zápasu otevřel skóre. Náchodu však trvalo pouhých pět minut než odpověděl a vyrovnal. S vyrovnaným stavem však nesouhlasil skutečský Hurych, který po krásném sólíčku předvedl náchodskému gólmanovi svůj legendární backhendový blafák. Náchod opět odpověděl vyrovnávacím gólem, ale Hurych, tak moc nemá rád vyrovnaný stav, že dokonce ve vlastním oslabení prolétl obranou soupeře jako hurikán a backhendový blafáček úspěšně zopakoval. Vysoké tempo zápasu více sedělo Náchodu, který opět dokázal vyrovnat na 3:3. Začínalo být jasné, že o vítězi celé soutěže rozhodne jedna chybička a žádný z týmů ji nehodlal udělat. Skuteč měla jasnou převahu v hledišti a díky mohutně burcujícímu kotli svých fandů dokázala držet krok s mnohem odpočatějším Náchodem. Ten po nenápadném nahození Maňoura a pohotové dorážce Černíka znovu inkasoval a opět se nadechoval k rychlé odpovědi. Avšak jeho jinak velmi disciplinovaně hrající hráči se dostali do kříže s pravidly za češ následoval jejich dvouminutový trest. Skuteč už si svůj náskok zkušeně pohlídala a mohla jít slavit triumf v Regionální lize. FbC Skuteč : Náchod B 4:3.

Komentář k zápasu kapitána Skutče Karla Kuty: ,,dali jsme do toho srdce, to bylo rozhodující´´.


Ohlédnutí za mistrovskou sezónou Skutče

Na začátku to nevypadalo bůhvíjak. V úvodu sezóny nás smetl Dvůr Králové rozdílem deseti branek, hned další zápas přišel nálet od pardubických sokolů a po upocené výhře nad hradeckým béčkem nic nenasvědčovalo tomu, že po roce zvedneme nad naše hlavy pohár pro vítěze ligy. Až snad demolice chrudimských Pirátů ukázala skutečný potenciál týmu, na který se nám podařilo navázat i dalších zápasech. Lídři týmu střelecky ožili a navíc k nám přišla i posila z vyšší soutěže. Oproti předchozím ročníkům jsme se mohli opřít o disciplinovanou hru s minimem vyloučení, dále naše úspěšnost oslabení byla druhá nejlepší v lize. Další výrazné zlepšení proběhlo v našich přesilových hrách, kde jsme obsadili čtvrtou nevyšší příčku v jejich úspěšnosti. Celkový herní projev letos nabyl jisté vyváženosti, kdy jsme byli třetím nejlépe bránícím a zároveň třetím nejlépe útočícím týmem soutěže. V týmu se naplno prosadili mladí dravci z naší akademie, ale zároveň jsme se mohli opřít o zkušené matadory. V kombinaci s novými posilami v bráně i v poli tak vznikl skvěle fungující stroj na výhry, kterému jen trochu trvalo než se rozehřál na správnou provozní teplotu. V průběhu sezóny jsme museli překonat pandemická opatření, karantény, nemoci a na konci řadu zranění klíčových hráčů. To všechno tým zvládl a já nepochybuji o tom, že alchymie je nyní v ideální konstelaci.