Dvůr Králové to má k postupu zatím nejdál. Zbývající dva zápasy musí vyhrát a zároveň spoléhat na klopýtnutí svých rivalů. Díky vzájemným zápasům však drží v šachu Skuteč, se kterou má lepší skóre ze vzájemných zápasů. V případě shody bodů mezi Skutčí a Dvorem tedy postupuje Dvůr. V praxi to znamená, že Dvůr musí dvakrát vyhrát a Skuteč dvakrát prohrát. Jakmile Skuteč získá aspoň bod, tak naděje Dvora na přímý postup končí.

Náchod B čeká ještě dohrávka 34. a 35. kola. Za předpokladu, že obě utkání zvládne, se dotáhne na právě vedoucí Skuteč. Náchodu hraje do karet lepší vzájemné skóre se Dvorem a navíc má dva zápasy k dobru. V praxi to tedy znamená, že pokud ze čtyř zbývajících zápasů uhraje Náchod alespoň 6 bodů, tak má postup v kapse.

Skuteč má dva zápasy na to, aby uhrála alespoň jeden bod, který by znamenal přímou jízdenku do divize. Získat ji bude moci v sobotu 23. Dubna v Hradci Králové, kde Skuteč nejprve poměří síly s béčkem domácích a následně se utká právě s Náchodem B.

Jak tuto slibnou pozici hodnotí dlouholetý kapitán Skutče Karel Kuta? ,,Ta postupová matematika je moc hezká, ale naším cílem je soutěž vyhrát a s Regionální ligou se rozloučit z pozice mistrů."

A skutečně, pokud Náchod B i Skuteč budou nadále pokračovat v suverénních výkonech, tak se střetnou se shodným ziskem 55 bodů přesně v posledním klání sezóny. S přihlédnutím k faktu, že jejich poslední zápas v podzimní části skončil remízou 4:4, můžeme očekávat skutečně pikantní duel.